Addon Domain nedir? Nasıl oluşturulur?

Bir addon alan adı cPanel hesabı üzerinde barındırılan bir ikincil etki alanıdır.

Nasıl bir Addon Domain oluştururum?

Addon Domains bir cPanel aynı disk alanı ve bant genişliği altında, farklı bir web sitesi içeriği ile birden fazla farklı etki ev sahipliği yapabilir.

Not: Kontrol paneli Kullandığınız temaya bağlı olarak biraz farklı görünebilir, ancak adımları X3 tema göre tüm temalar için de aynı olacaktır.

Kendi web sitesine sahip ikinci bir etki alanı adı oluşturmak için, lütfen aşağıdakileri yapın:

Etki altında, cPanel Giriş ve Addon Domains tıklayın. CPanel Addon Domain oluştururken ister üç alan vardır.

  1. Yeni alan adı: Yeni domainname.com girin, ancak adı http ya da www koymayın.
  2. Kullanıcı adı / dizin / Alt alan adı: Bu klasör cPanel public_html klasörü oluşturur. Normalde, zaten public_html bir klasör olarak yoktur s ama cPanel otomatik ad önerir ve başka bir klasör öneririz.
  3. Şifre: Burada istediğiniz herhangi bir şifre doldurun. Bu şifre cPanel tarafından otomatik olarak oluşturulan bir FTP hesabı için kullanılır. Büyük olasılıkla bu şifreyi hiç gerek yok, biz rasgele bir parola seçmeyiniz ve bu şifreyi unutmamanızı öneriyoruz.

Yeni etki başarıyla eklendi. Bu web sitesi dosyalarını public_html klasöründe oluşturulan özel addon klasörüne yükleyebilirsiniz.

Hatırlatma: Yeni etki alanı adı, bu etki alanı adı sunucuları kadar sitenizde görünmeyecektir. Etki kayıtlı şirket gidin ve orada ad sunucularını değiştirmek gerekir.


 

Belirli bir veya Mevcut Klasör Addon Domain Noktası

Bazen zaten içeriği hesabınızda belirli bir klasöre yüklediğiniz veya içeriği varsayılan dışında farklı bir klasöre olmak istiyorum. Bu durumda, bunun yerine önerdiği, yukarıdaki yönergeleri “Kullanıcı adı / dizin / subdomain Name” alanına doğru klasöre belirtirsiniz. Klasör mevcut değilse, bu sizin için yaratacaktır.

Klasör zaten varsa, kullanıcı adı / dizin / baska zaten varolduğunu bir uyarı verebilir, ancak bu durumda, amacına zaten varolduğunu bir şey girdi.Addon etki alanı zaten var olan bir dizine işaret etmek niyetiyle bu yana güvenle, bu uyarıyı görmezden gelebilirsiniz.


 

Addon Domain Nasıl Kaldırılır

Addon Domain kurmak ve silmek istiyorsanız, lütfen aşağıdakileri yapın:

  1. CPanel Giriş ve Addon Domains tıklayın.
  2. En altta, Eylemler altında, Kaldır ‘ı tıklatın.

Addon etki alanı Çıkarma sadece DNS etki alanı ve sunucu yapılandırma kaldırır.Addon etki alanı kaldırarak (artık o etki alanı adı üzerinden etkilenen dosyaları erişebileceği gerçeğini başka) dosyaları ve veritabanları silinmez veya etkilenmez.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir