Web Sitesi Tasarımı neden önemli?

Dijital dünya kullanıcıları yani potansiyel müşterileriniz için zaman kavramı çok önemli. İnternette müşterilerinizin karşısına ilk çıktığınız anı düşünün. Bu an çok önemli. Yavaş ve anlaşılır olmayan bir internet sitesi potansiyel müşterilerinizin (ziyaretçiler) sitenizi terk etmesine neden olacaktır.

İnternet sitesinde dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan birisi: Site Hızı. Şunu aklınızdan çıkarmayın, dijital dünyada kullanıcılar beklemekten hoşlanmıyorlar. Eğer yavaş yüklenen sayfalardan oluşan bir internet siteniz varsa ziyaretçi kaybına uğrayacaksınızdır. İnternet sitesini hızlandırmanın bir çok tekniği, teknolojisi ve doğru hosting seçimi var.

Çok fazla teknik bir bilgiye sahip olmadan bazı basit çözümler ile sitenizi hızlandırabilirsiniz.

  • Sitede kullanılan resimlerin boyutlarının en küçük olmasına önem verin.
  • İnternet sitesi tasarımında sadeleştirmeye gidin.
  • Sitenin dışarıdan çağrılan dosya sayısında minimum rakama ulaşın.
  • Sayfa tasarımlarının birbirinden çok farklı olmamasına özen gösterin.
  • Site hızını objektif olarak ölçmek için telefon veya tabletten giriş yapmayı deneyin.
  • Web sitenizin tam olarak mobil uyumlu olup olmadığını ölçmek için mobil cihazlarda test edin. Günümüzde mobilde kullanım kolaylığı sağlamayan bir siteye sahip değilseniz çok şey kaybediyorsunuz demektir.
  • İşletmenize ait internet sitenizde adres ve telefon numaranız iyi konumlandırılmasına önem verin. Potansiyel müşterileriniz sitenizi ziyaret ettikleri zaman iletişim bilgilerinize kolay bir şekilde ulaşmalılar.
  • İnternet sitesinin farklı tarayıcı (Chrome, İnternet Explorer, Opera, Firefox, Mozilla) ve işletim sistemlerinde (Ubuntu, Linux, Windows, Mac) sorunsuz görüntülenmesini sağlayın.

İnternet sitenizi oluştururken mutlaka amaçları düşünün. Örneğin hobi malzemeleri satan bir işletmeye sahipsiniz. Bir müşteri neden internet sitenize girmeli, ne görmeli, neler yapabilmeli bu sorulara cevap verin.

Son olarak, hobi ürünler hakkında nasıl yapılır videoları çekmek ya da ürün yapımını anlatan blog yazısı yazmayı deneyin.

İnternet sitesi tasarımı konusunda profesyonel bir destek almak istiyorsanız Baranli.net İşletme Çözümleri‘nden faydalanın.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir