Web sitenizin ziyaretçi sayısını arttırın

Bir web sitesine sahipseniz doğal olarak ziyaretçi trafiğinin büyümesini istersiniz. Ama ya ivme olumlu yönde ilerlemiyor ya da tam tersi gidiyorsa ne olur? Ne yaparsınız? Bu yazımda sizlere web sitenize olan ziyareti artırmaya yönelik bir kaç ipucu vereceğim!

Ana madde: Sıralamalardaki durum kontrolü

Blogunuza gelen trafik azalıyorsa öncelikle arama motorlarındaki sıralamalarınızı kontrol etmelisiniz. Google’daki sıralamanızı değiştirecek bir şeyler olmuş olabilir. Bir sonraki sayfada çıkmak ciddi anlamda web sitesi trafiğini etkileyebilir. Arama motorlarındaki düşüşü fark ettiğiniz an, web sitenize SEO çalışması yapmak için harekete geçmelisiniz.

Sıralamadan dolayı değilse?

Ancak sıralamada herhangi bir sorun olmayabilir. Sitenizin trafiğini artırmak için SEO çalışmaları dışında ne yapabilirsiniz? Şimdi bunları konuşalım.

1. Sosyal medyanın kullanımı

Sosyal medya, web siteniz ve ya blogunuz büyümesi ve pazarlaması için çok önemli bir etkendir. Sosyal medyadaki sayfanızın popülerliği web siteniz açısından büyük önem kazanır. Kullanıcılarınızın sosyal medya hesabınızı takip etmeleri ya da beğenmeleri için web sitenizin konusuyla ilgili, ilgi çekecek paylaşımlarda bulunmalısınız. Bu konu hakkında daha detaylı bir bilgiye ulaşmak için Küçük İşletmeler için Sosyal Medya yazımı okumalısınız.

2. Benzer web siteleri ve bloglarda yorum yapma

Web sitenizin veya blogunuzu henüz farketmemiş kişiler olabilir. Bunlara ulaşmanın en ucuz ve kolay yolu yorum yapmaktır. Tabii ki olumsuz bir eleştiri ile tüm olumsuz eleştiri oklarını üstünüze çekersiniz.

3. Başarılı içerikler üretmeye devam edin

Blogunuzda en fazla okunan yazılarınızın bir listesini çıkarın ve bu yazılara benzer yazılar yazmaya devam edin. Bu bir diğer anlamda blogunuzun ileride nasıl şekillenebileceği anlamına da gelecektir. Unutmayın, bu madde başarıyı yakalamak için çok önemli.

4. Son olarak: Aktif olun

Sizi tatmin edecek ziyaretçi sayılarına ulaşmanın en büyük rolünün çalışmaktan geçmek olduğunu aklınızdan çıkarmayın hiç bir zaman. Düzenli olarak blog sayfanızda içerikler üretin, sosyal medyada reklam kampanyaları oluşturun, web sitenizin veya blogunuzun konusuyla ilgili hedef kitlenize en uygun sosyal medya hesaplarınızda paylaşımlar yapın.

Başarı, sadece bir kaç tık ileride olabilir, sağlıcakla kalın.

Samed Baranlı’nın diğer yazıları için:
Mobil SEO

Küçük İşletmeler için Sosyal Medya

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir